برنامههای تلویزیونی در بخش کشاورزی و به عنوان رسانهای فراگیر و اثر گذار در بخش ترویج طی چند دهه در حوزه ترویج یافتههای نوین کشاورزی ارتباطی گسترده را در استانهای کشور با تولید کنندگان و بهره برداران برقرار نماید. جشنواره دو سالانه رسانههای بخش کشاورزی با عنوان شهید آوینی از سال ۷۲با محوریت برنامههای تلویزیونی به عنوان یک جریان رسانهای با اهداف ترویجی و نقش آفرینی در عرصه رسانههای بخش کشاورزی و با رویکرد ارتقاء توانمندیها و تولیدات رسانهای بخش کشاورزی آغاز به کار کرد. این بخش با تنوع عناصری نظیرتصویربرداری، کارگردانی، اجرا، تدوین نقش موثری در فعالیتهای کلیه جشنوارههای بخش کشاورزی ایفا نموده است.
بخش تلویزیزیونی
|
آثار رسیده
|
استان
|
آثار راه یافته
|
جشنواره پنجم
|
۶۴
|
۲۴
|
۲۵
|
جشنواره ششم
|
۵۴
|
۲۴
|
۲۳
|
جشنواره هفتم
|
۳۵
|
۲۶
|
۹
|
جشنواره هشتم
|
۵۸
|
۲۷
|
۱۵
|
نمودار برنامه های تلویزیونی
بخش تلویزیون ملی
برنامههای بخش ملی از جشنواره ششم به جمع آثار شرکت کننده و دریافت جوایز آثار راه یافت. این بخش از با سابقهترین رسانههای بخش کشاورزی و روستایی است که از ابتدای سال ۵۸ با راهاندازی گروه تلویزیونی جهاد با حضور شهید مرتضی آوینی راه اندازی شد و با تولید برنامههای محرومیتزدایی از مناطق محروم و در ادامه تولید برنامههای روستایی به فعالیت خود تاکنون ادامه داده است.
|
ملی – آثار رسیده
|
راه یافته به
بخش ملی
|
برگ سبز راه یافته
|
دریافت جوایز ملی
|
جشنواره ششم
|
۲۰
|
۱۰
|
|
۲ |
جشنواره هفتم
|
۱۴
|
۱۴
|
|
۲
|
جشنواره هشتم
|
۳۵
|
۲۲
|
۳
|
۲
|
نمودار بخش تلویزیون ملی
بخش رادیویی
بخش رادیویی جشنواره دوسالانه شهید آوینی به عنوان یکی از رسانههای اثر گذار ترویجی در طول هشت جشنواره ترویجی حضوری چشمگیر داشته و به عنوان یکی از محورهای مهم جشنواره مطرح بوده است. این بخش با بیشترین آثار در بخشهای گوناگون نظیر پژوهش، نویسندگی، گویندگی، اجرا، موسیقی، گزارش و مدرسه رادیویی ایفای نقش نموده است.
|
رادیویی- آثار رسیده
|
استان
|
آثار راه یافته
|
جوایز دریافتی
|
جشنواره پنجم
|
۶۸
|
۲۷
|
۲۷
|
|
جشنواره ششم
|
۵۳
|
۲۶
|
۲۸
|
۸
|
جشنواره هفتم
|
۳۶
|
۲۶
|
۹
|
۸
|
جشنواره هشتم
|
۳۶
|
۳۰
|
۷
|
|
نمودار بخش رادیویی
داوران بخش تلویزیونی
ردیف
|
اسامی داوران بخش تلویزیونی
|
رزومه کاری
|
۱
|
دکتر ساری مدیر شبکه آموزش
|
مدیر شبکه آموزش سیما
|
۲
|
کامبیز اخوان
|
قایم مقام شبکه یک سیما
|
۳
|
مهندس مهران ابوالحسنی
|
مشاور امور تلویزیونی
|
۴
|
ناصر عبداللهی نگار
|
متولد 1341-تهیه کننده وکارگردان –دبیر سابق جشنواره های فرهنگی هنری روستا
|
۵
|
احمد کلانتری
|
مدیرسابق تامین برنامه ،پخش شبکه دوسیما- تهیه کننده
|
۶
|
دکتر حمید دهقان پور
|
رئیس سابق دانشگاه سینما -استاد دانشگاه هنر
|
۷
|
نصیرمغزی
|
کارشناس ارشد کارگردانی – کارگردان برنامه های مستند تلویزیونی سیما -
|
۸
|
اسماعیل براری
|
مدرس –کارگردان سینما
|
۹
|
دکترفتح اله حداد
|
کارشناس ارشد پژوهش سیما-تهیه کننده تلویزیون
|
۱۰
|
علی لدنی
|
تهیه کننده سیما –مدیر سابق جشتواره فرهنگی هنری روستا
|
داوران بخش رادیو
ردیف
|
اسامی داوران بخش رادیو
|
رزومه
|
۱ |
علیرضا فرضی
|
کارشناس ارتباطات- نویسنده -سردبیر برنامههای رادیویی
|
۲ |
داود جمشیدی
|
1322متولد -کارشناس ادبیات –سردبیر تهیه کننده و مشاور امور رادیویی
|
۳ |
جواد مانی
|
متولد 1325 – تهیه کننده رادیو
|
۴ |
احمد طبعی
|
تهیه کننده و گزارشگر ومجری برنامههای رادیویی
|
۵ |
عباس مهاجران
|
متولد 1344- کارگردان –مدیرگروه مستند سیمای خراسان
|
۶ |
علیرضا فرخی
|
سردبیر برنامههای رادیویی- تهیه کننده برنامه
|
۷ |
محمود باردل
|
متولد 1339 مدیر تولید صدا در خراسان و سیستان وبلوچستان
|
۸ |
محمد رضا بطحایی
|
تهیه کننده برنامه ساز رادیویی
|
۹ |
نظام اسلامی
|
مدیر رادیو سراسری ایران
|
۱۰ |
علی نادر پور
|
گزارشگر –دوبلور برنامههای تلویزیونی
|
|